Mieszkania na sprzedaż Wrocław – Stabłowice. Czy warto kupić pod wynajem?

Zakup mieszkania pod wynajem to obecnie jeden z najlepszych sposobów na ulokowanie pieniędzy. Nawet jeśli kupujesz nieruchomość na kredyt, czynsz pokrywa miesięczną ratę – często z zyskiem. Kluczem do sukcesu jest znalezienie lokalu w optymalnej lokalizacji. Sprawdź, czy warto zainteresować się mieszkaniami na sprzedaż we Wrocławiu – Stabłowicach i co oferują deweloperzy.

Mieszkania pod wynajem – kiedy naprawdę się opłacają?

Aby zakup mieszkania pod wynajem przyniósł nowemu właścicielowi rzeczywisty zysk, musi on znaleźć uczciwego najemcę, gotowego zapłacić czynsz adekwatny do standardu nieruchomości. Choć popyt na wynajem mieszkań jest ogromny, niestety nie każda inwestycja okazuje się sukcesem.

Wszystko zależy od lokalizacji. Pamiętajmy bowiem, że mieszkania wynajmują najczęściej osoby, które pracują w pobliżu, uczą się lub wybrały taką lokalizację ze względu np. na potencjał zarobkowy lub okoliczne rozrywki. Z tego względu mieszkanie na wsi nigdy nie zarobi tyle, co to usytuowane w wielkim mieście.

Z drugiej strony wielu potencjalnych nabywców z założenia odrzuca oferty wynajmu nieruchomości w centrum dużych miast. Przede wszystkim przeraża ich cena, która w większości przypadków jest bardzo wysoka. Ponadto, często po prostu nie chcą mieszkać w głośnym, zatłoczonym mieście. Właśnie dlatego obecnie przeżywamy boom na mieszkania na obrzeżach dużych miast.

Czy warto kupić mieszkanie we Wrocławiu – Stabłowicach?

Wrocław pod wieloma względami nie ustępuje Warszawie. Stolica Dolnego Śląska daje swoim mieszkańcom ogromne możliwości w zakresie nauki, kariery, rozwoju osobistego czy korzystania z rozrywek. Mnóstwo tu miejsc pracy dla osób z różnymi kwalifikacjami. Jednocześnie przez wiele mieszkających ty osób uznawany jest za mniej „zepsuty” niż Stolica. Inni zwracają uwagę na czystsze powietrze, szczególnie na zielonych obrzeżach miasta.

Nowoczesne mieszkania na sprzedaż Wrocław Stabłowice to bardzo dobry pomysł na inwestycję. Największą popularnością cieszą się niewielkie lokale – kawalerki dla singli, dwupokojowe mieszkania dla pracującej we Wrocławiu pary lub grupy studentów dzielących koszty i pokoje. Oczywiście na wynajem mieszkania decydują się też rodziny z dziećmi. Dla nich osiedle Wrocław – Stabłowice również ma wiele do zaoferowania.

Niższa cena mieszkania to… większe zyski!

Nieruchomości zlokalizowane na obrzeżach miast z oczywistych względów są tańsze w zakupie niż te w centrum. Jeśli więc inwestujesz w mieszkanie na wynajem, musisz liczyć się też z koniecznością zaproponowania najemcom niższego czynszu. Rozwiązanie to ma jednak swoje plusy. Przede wszystkim taki lokal staje się dużo bardziej atrakcyjny w oczach potencjalnych wynajmujących. Duże zainteresowanie sprawi, że to Ty będziesz wybierać, z kim podpiszesz umowę. Dzięki temu ominiesz osoby o wątpliwej uczciwości. Zyskasz w ten sposób możliwość swobodnego znalezienia najemcy, któremu zaufasz. Bez obawy, że mieszkanie zbyt długo stoi puste, bo nikt się nim nie zainteresował lub zainteresowały się nim wyłącznie osoby, których nie chciałbyś widzieć w swoim mieszkaniu.