Przewodnik survivalowca - Przewodnik dla początkującychPo zapoznaniu się z tym przewodnikiem powinieneś być lepiej przygotowany na to, co może się zdarzyć, jeśli zgubisz się lub zostaniesz ranny w dziczy. Pamiętaj, że bycie przygotowanym może mieć ogromne znaczenie. Mając odpowiednią wiedzę i umiejętności, możesz przetrwać wszystko, co przyniesie Ci dzika przyroda. Po zapoznaniu się z tym przewodnikiem powinieneś być lepiej przygotowany na to, co może się zdarzyć, gdy zgubisz się lub odniesiesz obrażenia w dziczy. Pamiętaj, że bycie przygotowanym może mieć ogromne znaczenie. Mając odpowiednią wiedzę i umiejętności, możesz przetrwać wszystko, co przyniesie Ci dzika przyroda.

Przetrwanie…

Przetrwanie w dziczy to proces utrzymywania się przy życiu w dziczy oraz wykonywanie czynności ratunkowych, gdy ty lub ktoś z twoich towarzyszy zostanie ranny lub zgubi się. To nie to samo, co bushcraft czy biwakowanie. Słowo "dzika przyroda" może być mylące, ponieważ w wielu krajach nie ma jasnej definicji tego, co ono oznacza. Ogólnie rzecz biorąc, jest to obszar oddalony od cywilizacji i zazwyczaj niezamieszkany. W przeciwieństwie do sytuacji przetrwania w terenie miejskim, przetrwanie w dziczy wymaga wiedzy o tym, jak znaleźć schronienie, zdobyć wodę i pożywienie.

Przedmioty do nawigacji i wskazywania drogi

Mapa - potrzebujesz mapy, aby wiedzieć, gdzie jesteś, dokąd zmierzasz i jak tam dotrzeć. Kompas zaprowadzi Cię tylko do połowy drogi. Kompas - to ważne narzędzie, które pomoże Ci znaleźć drogę, jeśli nie masz mapy.

Sprzęt, który zawsze powinieneś mieć przy sobie

Te przedmioty są obowiązkowym elementem wyposażenia torby, gdy wyruszasz na jakąkolwiek wyprawę w dzicz. Jeśli nie masz któregoś z tych przedmiotów, narażasz siebie i innych na niebezpieczeństwo.

  • Apteczka pierwszej pomocy - powinna zawierać bandaże, chusteczki antyseptyczne, gazę i wszystko inne, co może być potrzebne do opatrzenia skaleczenia lub rany. Powinna także zawierać wszelkie leki na receptę, które są potrzebne Tobie lub komuś z Twoich bliskich.

  • Linka spadochronowa - Jest to niezbędny element wyposażenia plecaka. Ma tysiące zastosowań i może pomóc we wszystkim - od zabezpieczenia złamanej nogi po zbudowanie schronienia.

  • Podpałka - mogą to być zapałki, zapalniczka, a nawet akcelerator. Bez podpałki zbudowanie ognia jest prawie niemożliwe.

  • Latarka - nawet jeśli planujesz być poza domem tylko przez kilka godzin, posiadanie latarki jest niezbędne.

  • Rękawiczki - jeśli planujesz wykonywać jakiekolwiek zadania z zakresu bushcraftu lub survivalu, będziesz potrzebować rękawiczek. Dobra para rękawic ochroni Twoje ręce podczas przenoszenia lub podnoszenia ciężkich przedmiotów.